A- A A+
Biuletyn Informacji Publicznej Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo Tęcza


Adres siedziby:

ul. Księdza Piotra Wawrzyniaka 7 A
70-392 Szczecin

Kontakt telefoniczny:

tel. (91) 307 06 46
tel. kom. 500 009 637
Rejestracja czynna od godziny 7:30 do 15:30.
e-mail: tecza@tecza.org.pl
http://tecza.org.pl
http://poznaj.tecza.org.pl

Można nas zaleźć również naUwaga!
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) oraz zdjęć i elementów graficznych publikowanych w portalu wymaga zgody Stowarzyszenia.

Sponsor serwisu - home.pl - domeny, hosting, sklepy


Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo Tecza KRS 0000098680

Galeria zdjęć

Światowy dzień wiedzy o Autyzmie


2 KWIETNIA "ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY O AUTYZMIE"

My również solidaryzujemy się z osobami z autyzmem. Dnia 1 kwietnia podzieliliśmy się informacjami na temat tego schorzenia, które występuje również wśród naszych Uczestników. Głównym celem rozmów było przedstawienie cech które musimy mimo wszystko zaakceptować i nauczyć się je tolerować.

Na zakończenie wspólna fotografia z Tęczowymi przedszkolakami, oczywiście z niebieskim akcentem :)

Bal karnawałowo-walentynkowy!

Dnia 6-go lutego 2017 roku odbył się bal karnawałowo - walentynkowy. Tematem przewodnim był jednak dziki zachód w związku z czym nasze stroje były w kowbojskim stylu. Atrakcją zabawy poza tańcami przy akompaniamencie wspaniale dobranej muzyki było kowbojskie zadanie czyli rzucanie prawdziwym lassem.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!

Dnia 15 stycznia również wspieraliśmy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy dokładając małą "cegiełkę" w postaci występu. Nasza prezentacja to dwie piosenki świąteczne oraz wiązanka piosenek ludowych.

DZIEŃ OSÓB NIEŚMIAŁYCH

Dnia 12-go stycznia zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodziliśmy "Dzień Osób Nieśmiałych".

Jest to dość trudny temat ale warto się przy nim czasami zatrzymać. Część teoretyczna składała się z czytania przygotowanych informacji oraz z prezentacji multimedialnej. W części praktycznej rysowaliśmy drzewa na podstawie których ocenialiśmy nasz stosunek do rzeczywistości.

ZABAWA Z MIKOŁAJEM!

Odnaleźliśmy zdjęcia z zabawy z Mikołajem, który odwiedził nas niespodziewanie 6 grudnia :) Jak na dorosłe dzieci przystało wypiliśmy wspólnie kawę ze słodkim poczęstunkiem, pośpiewaliśmy nasze ulubione piosenki świąteczne i nie tylko oraz trochę potańczyliśmy z Mikołajem który oczywiście bardzo się spieszył. Na koniec wspólna fotka i do zobaczenia za rok !!!

Przygotowania do Wigilii!

Dalszych przygotowań do wigilijnego spotkania nie trzeba opisywać, wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcia. Baaaardzo dziękujemy Kochanym Mamom naszych Uczestników za pomoc !!!!

Jasełka!

Czas wolny!

W ramach "treningu umiejętności spędzania czasu wolnego" poddaliśmy się prawdziwej sesji fotograficznej.
Okazało się, iż takie spotkanie może mieć również terapeutyczny wpływ na całą grupę w postaci wspólnej zabawy, integracji ale przede wszystkim poprawiło nam nastrój i wywołało uśmiechy na wszystkich buźkach :)!
Otrzymaliśmy przepiękne kolorowe zdjęcia za które baaaardzo baaaardzo dziękujemy !!!!

Święta tuż, tuż....

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia prace ruszyły pełną parą, dekoracje, wypieki czas zacząć :)

Andrzejki 2016


W tym roku "wieczór wróżb" spędziliśmy na przypomnieniu sobie genezy i historii tego święta.
Poza tradycyjnym laniem wosku, z przymrużeniem oka poddaliśmy się różnym wróżbom i magiom, które można odczytać w ciekawych czasopismach i książkach.

Pożegnanie lata i Dzień Chłopaka!


Z okazji " Pożegniania Lata' oraz "Dnia Chłopaka" odbyła się dyskoteka, którą poprowadził niezastąpiony Pan Sylwester. Zaczeliśmy od życzeń i symbolicznych upominków. Następnie Panie tańczyły dla Panów. Potem nasi "Super Chłopcy" zaprezentowali swoje tańce solowe. Dalej już tylko wyśmienita zabawa oraz słodki poczęstunek.

Rocznica ŚDS

27 września 2016 roku zaprosiliśmy rodziców do obejrzenia występu słowno - muzyczno - fotograficznego z okazji rocznicy ŚDS. W postaci tejże prezentacji przybliżyliśmy nasze zajęcia, spotkania i wszystko to co robiliśmy w ciągu minionego roku.

Wycieczka do Muzeum Techniki i Komunikacji

Dnia 15 września 2016 roku w ramach wyjść cyklicznych oraz treningu wzmacniania umiejętności praktycznych wybraliśmy się do Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie.

Muzeum wypełnione po brzegi samochodami w których kochali się Polacy w czasach PRL-u, motocykle II RP, polskie prototypy oraz tramwaje szczecińskiej komunikacji zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Przy okazji obejrzeliśmy tymczasową wystawę samochodów dziecięcych z ubiegłego wieku, które sprowadzono z muzeum techniki w Berlinie.

Ponieważ pogoda była przepiękna a my w dobrym nastroju więc wróciliśmy na pieszo podziwiając Park Kasprowicza.

Różane dożynki!

W miesiącu sierpniu Uczestnicy ŚDS wzięli udział w Różanych Dożynkach które odbywały się w Dobrej Szczecińskiej. Chętne osoby wystąpiły na scenie z naszymi ulubionymi utworami zespołu Filipinki tj. "Batumi", "Serwus Panie Chief", oraz Ola wykonała przepięknie solo "Czas nas uczy pogody" Grażyny Łobaszewskiej. Uczestnictwo w dożynkach uświetniło wiele atrakcji oraz piękna pogoda!

Skrzynki po jabłkach!

Nasze skrzynki po jabłkach stały sobie w kąciku i czekały na swoje nowe przeznaczenie. Nadszedł dzień gdy zaczęliśmy je malować. Co z nich powstanie? Pokażemy w następnej fotorelacji :)

Dzień dobrej kanapki!

W ciepły lipcowy piątek obchodziliśmy "dzień dobrej kanapki". Poznaliśmy pochodzenie słowa kanapka, rodzaje kanapek, sposoby ich przygotowywania, walory smakowe i wartościowe. Doszliśmy do wniosku, iż urozmaicone i odpowiednio przygotowane kanapki w połączeniu z ciepłym napojem mogą stanowić pełnowartościowy posiłek.
Oczywiście nie obyło się bez degustacji kanapek własnoręcznie przygotowanych przez Uczestników ŚDS.

Konkurs na temat wiedzy o cukrzycy!

Dnia 4 lipca Uczestnicy ŚDS wzięli udział w konkursie na temat podstawowej wiedzy o cukrzycy. Był on zakończeniem cyklu spotkań na temat przyczyn, objawów i leczenia tej przypadłości w ramach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą obchodzonego 27 czerwca.
Gratulujemy wszystkim Uczestnikom, którzy zaskoczyli nas posiadana wiedzą i rozwiązali test prawie bezbłędnie.

SpeceryW Szczecinie na jednego mieszkańca przypadają 152 m2 terenów zielonych, położonych głównie w północnej i wschodniej części miasta. Do najważniejszych zielonych terenów Szczecina należą Jasne Błonia im. Papieża Jana Pawła II, gdzie znajdują się aleje platanowe. Bliskość tego parku powoduje, że chodzimy tam na spacery i podziwiamy okazałe drzewostany platanów klonolistnych najbardziej okazałych w Polsce.

Wyjście do filharmonii

Dzięki uprzejmości dobrych osób Uczestnicy ŚDS wraz z opiekunami mogli zwiedzić szczecińską filharmonię.
Pani Izabela oprowadziła nas po tym wspaniałym obiekcie, przedstawiając jednocześnie historię jego powstania. Obie sale koncertowe, zarówno kameralna, jak i symfoniczna zwana słoneczną zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Na pewno wrócimy jeszcze do filharmonii by uczestniczyć w oferowanym repertuarze.

Kącik krawiecki

Praca w "kąciku krawieckim" może być również przyjemna i pożyteczna. Szykujemy prezent na Dzień Taty :).

Pod PLATANAMI

Dnia 6 czerwca 2016 r. odbyło się XV Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI.
My również uczestniczyliśmy w tym spotkaniu, które odbywa się w samym sercu miasta. Nasze stoisko osłonięte barami tęczy przedstawiało krótka historię Środowiskowego Domu Samopomocy oraz prace wykonane przez Uczestników. Natomiast osoby które postanowiły zagościć na pikniku mogły posłuchać również jak śpiewamy.

Dzień Dziecka w kolorach Tęczy -festyn rodzinny!

Uczestnicy i personel Środowiskowego Domu Samopomocy, jak na rozśpiewaną grupę przystało, wspierali Festyn, który odbył się przed siedzibą Stowarzyszenia "Tęcza" w dniu 2.06.2016 r. A Pani Marta czuwała nad niespodzianką, która miała zadbać o wszystkie brzuszki :).

Festyn rodzinny


W niedzielę 22 maja 2016 r. braliśmy udział w "Festynie rodzinnym" organizowanym przez Parafię pw. świętej Rodziny w Szczecinie. W przemiłej atmosferze, która udzieliła się zarówno występującym jak i widowni zaśpiewaliśmy kilka naszych ulubionych piosenek, a wśród nich nasz przebój o Stowarzyszeniu "Tęcza".

Święto polskiej muzyki i plastyki


W ramach "Święta Polskiej muzyki i plastyki", po dwóch dniach warsztatów teoretycznych wybraliśmy się do galerii by obejrzeć wystawę obrazów autorstwa Pani Zofii Wojtysiak pt.: "Cztery pory roku".

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

W tym ważnym dniu zajęcia odbywały się teoretycznie i praktycznie. Rozmawialiśmy na temat promocji postaw ekologicznych wśród wszystkich ludzi. Zwróciliśmy szczególną uwagę na to jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Natomiast tematem przewodnim była segregacja odpadów.

Następnie korzystając z przepięknej pogody udaliśmy się na spacer, oraz jak na odpowiedzialnego mieszkańca planety Ziemia przystało zasadziliśmy krzewy ozdobne. Będziemy obserwować ich wzrost a one odwdzięczą się dając nam czysty tlen.

Wiosna w Tęczy!

Wiosna zawitała również do "Tęczy".
W każdy słoneczny dzień relaksujemy się na świeżym powietrzu. Przy okazji sadzimy kwiaty, plewimy i porządkujemy nasz teren. Nawet codzienną gimnastykę staramy się przeprowadzić "pod chmurką".

Zajęcia z muzyką!Najlepsza chwila relaksu dla Uczestników ŚDS to zajęcia z muzyką. Czy śpiewamy, czy tańczymy dobrze się bawimy.

Dzień teatru!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, dzięki uprzejmości dobrych ludzi mogliśmy zwiedzić kulisy Teatru Współczesnego w Szczecinie, który jest instytucją kultury, prowadzącą i rozwijającą sztukę widowiskową. Siedziba teatru znajduje się w budynku Muzeum Narodowego na Wałach Chrobrego. Nasz aktor/terapeuta Pan Michał oprowadził nas po zakamarkach nieznanych widzom. Przy okazji dowiedzieliśmy się, iż Teatr Współczesny w Szczecinie obchodzi w tym roku swoje 40 lecie, a scena którą widzieliśmy jest jedną z "najgłębszych" scen.

Wielkanoc


Po długich przygotowaniach do Świąt 23 marca 2016 roku odbyło się pierwsze w naszym ŚDS spotkanie Wielkanocne. Na stole nie zabrakło tradycyjnych potraw a wokoło świątecznych dekoracji.

Nasze Wielkanocne życzenia brzmiały tak:

NIECH MAGIA ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY PRZYNIESIE RADOŚĆ WYCISZENIE I SZCZĘŚCIE,

A MOC WODY DYNGUSOWEJ ZAGOŚCI Z MIŁOŚCIĄ WSZĘDZIE !!!

Tłusty czwartek!


W Tłusty Czwartek kosztowaliśmy faworki przygotowane i usmażone własnoręcznie przez Uczestników ŚDS, w ramach treningu kulinarnego.

Bal karnawałowy

2 lutego 2016 r. w rytmie największych dyskotekowych przebojów bawiliśmy się na zabawie karnawałowo - walentynkowej. Ważnym akcentem dla każdego uczestnika były maski wykonane samodzielnie podczas zajęć sekcji plastycznej. Ich różnorodność przeszła nasze oczekiwania :).

Międzynarodowy dzień PIZZY!


Obchodzony w lutym Dzień Pizzy to dla nas motywacja by skosztować tego specjału. Jednak nasza pizza była od początku do końca robiona samodzielnie a podstawą było wcale nie cienkie ciasto tylko super wyrośnięte i puszyste :).

Spora ilość farszu sprawiła iż danie było "palce lizać". Przy okazji oglądaliśmy film jak powstaje pizza w prawdziwych włoskich restauracjach.

Wakacje marzeń!

W ramach warsztatów teatralnych pod opieką Pana Michała przygotowaliśmy przedstawienie pt. "Wakacje marzeń". Naszą pierwszą i najlepsza widownią były maluszki z "Tęczowego przedszkola". Nie było łatwo, ponieważ trema dawała o sobie znać, ale "pierwsze koty za płoty" :)

Wigilia

22 grudnia 2015 r. odbyło się pierwsze tak uroczyste spotkanie w naszym ŚDS. Było to spotkanie wigilijne z tradycyjnie zastawionym stołem, lecz najwięcej radości i pozytywnych emocji przyniosło nam śpiewanie polskojęzycznych pieśni o charakterze religijnym związanych ze świętami Bożego Narodzenia czyli po prostu kolęd. Śpiewaliśmy je przy akompaniamencie najlepszych polskich artystów.